Marii, Marzeny, Ryszarda

Gmina Krzeszowice dołączyła do projektu LIFE

31 Grudzień 2019

30 grudnia 2019 r. burmistrz Wacław Gregorczyk podpisał list intencyjny

dotyczący zasad współpracy pomiędzy Gminą Krzeszowice a Urzędem Marszałkowskim w zakresie ubiegania się o dofinansowanie projektu zintegrowanego pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków pochodzących z  Unii Europejskiej.

W ramach projektu w nadchodzącym roku będzie utworzone stanowisko ekodoradcy, który będzie m.in. udzielał porad mieszkańcom w zakresie wymiany źródeł ciepła i pomagał w aplikowaniu do programów obejmujących swoim zakresem dofinansowanie działań ograniczających niską emisję. Doradca włączy się także w organizację spotkań edukacyjnych i informacyjnych w zakresie ekologii i realizację działań związanych z ograniczeniem niskiej emisji przy wykorzystaniu zewnętrznego wsparcia finansowego.

Zdjęcie: Biuro Prasowe UMWM