Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Nasze panie na Sabałowych Bajaniach

22 Sierpień 2017

W dniach 10-12 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się przesłuchania konkursowe

Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania 2017”.

Zespół „Śpiywocki” prowadzony przez Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Krzeszowice zajął II miejsce w konkursie śpiewu grupowego w kategorii dorosłych. Panie zaprezentowały dwie pieśni: „Wąż się wije” i „Krzesoskie dziewecki”.

W konkursie gawędziarzy  w kategorii dorosłych wyróżnienie otrzymała Barbara Kosobucka z Zalasu, która rozbawiła publiczność gawędą o kozie.

Paniom kibicowali: reprezentacja Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Krzeszowice, zastępca burmistrza Witold Kulczycki, Janina Walkowicz z Urzędu Miejskiego i Maciej Liburski, reprezentujący Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.