Aleksandryny, Józefa, Nicety
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki, oblodzenie

Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet zamieszkujących powiat olkuski i krakowski

11 Czerwiec 2021

PROGRAM WCZESNEJ INTERWENCJI DOTYCZĄCY BADAŃ PRENATALNYCH – podstawowe informacje

KWALIFIKACJA DO BADAŃ
Podstawą zakwalifikowania się do badań prenatalnych jest:
• miejsce zamieszkania na terenie powiatu  olkuskiego lub krakowskiego (z wyłączeniem miasta Kraków) w rozumieniu Kodeksu Cywilnego;
• wiek poniżej 35 roku życia;
• wiek ciążowy poniżej 14 tygodnia ciąży;
• brak kwalifikacji do programu badań prenatalnych finansowanego z NFZ

MIEJSCE I WYKONAWCA BADAŃ
NZOZ GynCentrum - Oddział Kraków, ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków

BADANIA PRENATALNE
Na wsparcie w ramach modułu  Badanie prenatalne składa się :
• Wizyta konsultacyjna, w trakcie której następuje kwalifikacja do badania
• Badanie ultrasonograficzne wykonywane pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży wykonane zgodnie z zaleceniami PTG oraz Fundacji Medycyny Płodu (Fetal Medicine Foundation - FMF)
• Badanie biochemiczne I trymestru ciąży
• Komputerowa ocena ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych płodu na podstawie danych uzyskanych podczas badań przesiewowych I trymestru ciąży
• W II trymestrze ciąży (pomiędzy 15-18 tygodniem ciąży) wskazane jest wykonanie badania biochemicznego (test potrójny – oznaczenie w osoczu całkowitego HCG, alfafetoproteiny oraz wolnego estriolu).
• Pomiędzy 18 a 24 tygodniem ciąży wykonanie badania ultrasonograficznego zgodnie z rekomendacjami PTG/FM.
• Wizyta konsultacyjna – zalecenia dalszego postępowania.

W ramach wizyt konsultacyjnych zostaną omówione z pacjentką korzyści oraz ryzyka związane z wykonaniem prenatalnych badań diagnostycznych (nieinwazyjnych i inwazyjnych).

Za korzystanie ze wsparcia w ramach Projektu Uczestniczka nie ponosi żadnych kosztów.

GDZIE UZYSKAĆ INFORMACJE
Biuro Projektu – tel. 574 180 389, mail:

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz