GKS Świt z pucharem Burmistrza

14 Sierpień 2018
kategoria:
Aktualności

Sobotni finał XVIII Turnieju Pilki Nożnej Seniorów o Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Krzeszowice przyniósł zwycięstwo drużynie z Krzeszowic.

GKS Świt Krzeszowice - Victoria Zalas 3:1 (1:1)

bramki: dla Świtu Dominik Dąbek 1, Grzegorz Krzysiak 2, dla Victorii Krzysztof Ślusarczyk 1.

Świt: Czech Rafał, Augustynek Przemysław, Zając Michał, Funek Adrian, Kanclerz Michał, Krzysiak Grzegorz, Dąbek Dominik, Księżyc Krzysztof, Mirek Mateusz, Noworyta Adam, Mirek Bartłomiej, oraz Geca Mateusz, Gimenez Carrillo Raul, Kot Michał
Victoria: Kapusta Marcin, Wyrwik Jerzy, Dudek Michał, Motyl Mateusz, Dudek Damian, Wyrwik Łukasz, Bień Stanisław, Ślusarczyk Dawid, Pawlak Jan, Ślusarczyk Krzysztof, oraz Skotniczny Daniel i Zych Kamil

Gdy w 3 minucie Krzysztof Ślusarczyk strzelił gola dla Victorii Zalas niektórzy kibice zaczęli upatrywać finałowej sensacji, ponieważ to drużyna Świtu była faworytem tego meczu. Trzeba jednak przyznać, że Victoria nie odstawała utytułowanemu rywalowi i to spowodowało, że mecz dostarczył kibicom sporo emocji i pomimo zdecydowanej wygranej Świtu, losy meczu ważyły się do ostatniego gwizdka sędziów z Krakowa. W 24 minucie meczu Dominik Dąbek doprowadził do wyrównania i faktycznie na boisku mecz był wyrównany. Po zmianie stron zarysowała się lekka przewaga Świtu potwierdzona golem Grzegorza Krzysiaka w 62 minucie.  Swoje szanse bramkowe mieli też zawodnicy Victorii, niestety zawodziła skuteczność. Wynik 2:1 dla Świtu utrzymywał się prawie do końca meczu, ale nie gwarantował zwycięstwa, dlatego walka z obu stron trwała do samego końca. W doliczonym czasie gry Grzegorz Krzysiak trzecim golem przypieczętował zwycięstwo Świtu i tym samym zapewnił drużynie z Krzeszowic tytuł Mistrza Gminy oraz nagrodę pieniężną na zakup sprzętu sportowego.

Po zakończonym meczu finałowym burmistrz Wacław Gregorczyk wyróżnił dyplomami dwudziestu zasłużonych działaczy klubowych,

którzy wnieśli  duży wkład w rozwój piłki nożnej, zaangażowanie w rozwój  i promocję  turnieju. Dyplomy otrzymali: Stanisław Lasoń, Janusz Pudełko, Zbigniew Mirek, Artur Dudek, Marian Ziomek, Sebastian Kocot, Marcin Kapusta, Piotr Popiołek, Mariusz Knapik, Edward Gwizdała, Andrzej Bała, Jarosław Odrzywołek, Jacek Kuźnik, Tomasz Kuźnik, Robert Sudoł, Włodzimierz Chechelski, Bogdan Kramarz, Paweł Łuszcz, Zenon Hrycaniuk i Jerzy Wnęk.

Również wsparcie dla sportowców oraz działalność na rzecz sportu i piłki nożnej przez włodarza gminy dostrzeżono w Krakowie. Na wniosek organizatorów turnieju Rada Wojewódzka LZS w Krakowie przyznała Wacławowi Gregorczykowi Złotą Honorową Odznakę LZS.

Kolejność miejsc w turnieju:

I miejsce i Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice - GKS Świt Krzeszowice

II miejsce - LKS Victoria Zalas

III miejsce: LKS  Wolanka i LKS Tęcza

IV miejsce: LKS Jutrzenka, LKS Górzanka i PKS Sankowia.

Ponadto wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały nagrody pieniężne, a finaliści oraz delegacje klubowe zestaw gadżetów promocyjnych gminy Krzeszowice.

Tekst: Jerzy Wnęk