Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Jednogłośne absolutorium dla burmistrza

03 Lipiec 2018

Wniosek o udzielenie Burmistrzowi Gminy Krzeszowice Wacławowi Gregorczykowi absolutorium za 2017 rok

na czwartkowej sesji poparli wszyscy obecni na sesji Radni Rady Miejskiej w Krzeszowicach. Wcześniej także jednogłośnie Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.
- Uważam, że wynik głosowania jest wielkim sukcesem dla nas wszystkich. W Radzie Miejskiej zasiadają Radni wybrani z różnych komitetów wyborczych, ale w sprawach lokalnych znacznie więcej nas łączy niż dzieli. Rozwój gminy jest naszym wspólnym celem i mimo, że czasami mamy różne punkty widzenia w szczegółach to w sprawach najważniejszych idziemy w jednym kierunku. Udzielenie absolutorium to dowód uznania za naszą ciężką pracę, jaką wykonuje na co dzień wspólnie z pracownikami samorządowymi, Sołtysami i Przewodniczącymi Osiedli – mówi Burmistrz Wacław Gregorczyk.
W udzieleniu absolutorium szczególna rola z mocy ustawy przypisana jest Komisji Rewizyjnej, która wnioskuje o jego przyjęcie. Zanim jednak Komisja Rewizyjna wypracuje wniosek bada sprawozdanie finansowe Gminy Krzeszowice, które składa się z bilansu wykonania budżetu, bilansu jednostki budżetowej i samorządowego zakładu budżetowego, rachunku zysków i strat oraz zestawienia zmian w funduszu jednostki. Oceny tych dokumentów dokonują również komisje problemowe rady.
Jednogłośne przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowego potwierdziło pozytywną ocenę pracy samorządu w 2017 roku.
Kolejnym punktem było poddanie pod głosowanie uchwały o udzieleniu Burmistrzowi Gminy Krzeszowice absolutorium z wykonania budżetu 2017 roku. W tej kwestii istotna jest obligatoryjna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. 22 maja Skład Orzekający Kolegium RIO w Krakowie wydał opinię pozytywną, która również trafiła do Radnych Rady Miejskiej. Jednogłośne poparcie tego wniosku i wynik głosowania obecni na Sali Herbowej Urzędu Miejskiego Radni, urzędnicy i goście przyjęli brawami.