przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
przejdź do stopki

Rodzinny Plan Żywieniowy

16 Kwiecień 2021
kategoria:
Aktualności

Jak połączyć indywidualne potrzeby żywieniowe wszystkich domowników?

Jak przygotować zbilansowane posiłki  dostarczające niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach dla każdego członka rodziny? Pomoże w tym Rodzinny Plan żywieniowy. Różnorodne produkty, ciekawe i smaczne dania, zaskakujące połączenia i nowe warianty klasycznych potraw pomogą odkryć wiele nowych i, co ważne, zdrowych kulinarnych inspiracji.  
Rodzinny Plan Żywieniowy to aplikacja dostępna bezpłatnie na portalu DietyNFZ. Korzystanie z niej jest bardzo proste: wystarczy zalogować się na stronie, wybrać plan rodzinny, podać listę osób, dla których chcemy przygotować posiłek, a także określić wskazaną dla nich kaloryczność za pomocą kalkulatora BMI. Program umożliwia przygotowanie przepisów i listy zakupów na 28 dni. Aplikacja przeznaczona jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat.

Do korzystania z aplikacji zachęca Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodatkowe informacje o „Rodzinnym Planie Żywieniowym” oraz kampaniach edukacyjnych realizowanych w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” można znaleźć na stronie www.akademia.nfz.gov.pl.