Bony, Horacji, Jerzego

Wyniki zawodów sportowo-pożarniczych

04 Lipiec 2018

Prawie 300 zawodników z 31 drużyn wystartowało w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych,

które odbyły się w sobotę 30 czerwca na boisku LKS Jutrzenka w Ostrężnicy. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Startowano w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i ćwiczeniu bojowym. Zawody to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków. Wydarzenia te zawsze przyciągają tłumy widzów chcących oglądać widowiskowość tychże zawodników. Bezbłędne wykonanie zadania w jak najkrótszym czasie a także przy odrobinie szczęścia gwarantowało sukces.

Organizatorem  imprezy byli: Burmistrz  Gminy Krzeszowice, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzeszowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej  w Krakowie  oraz  Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrężnicy. W przygotowaniu imprezy znaczną pomocą wykazali się: Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach – Mieczysław Odrzywołek, druhowie z OSP w Ostrężnicy, z OSP w Paczółtowicach i z OSP Nowa Góra. Zawody poprowadził Prezes ZOG ZOSP RP w Krzeszowicach – Łukasz Smółka. Komisję Sędziowską powołaną Rozkazem  Nr 46/2018 z dnia 28 czerwca 2018 roku Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie stanowili: Sędzia Główny – mł. bryg. Jarosław Piątek, st. kpt. - Paweł Majda oraz mł. kpt. – Piotr Opryszek. Pozostali sędziowie powołani byli z miejscowych Jednostek OSP. Sekretariat zawodów stanowili: Barbara Kurdziel, Bernadetta Wójcik, Jerzy Odrzywołek.

Największą popularnością cieszył się start najmłodszych uczestników – drużyny „Iskierek” złożonej z kilkuletnich dzieci,

które pod czujnym okiem opiekunów ćwiczyły, prezentując swoje umiejętności. W drużynie  wystąpiło 18 dzieci, wywodzących się z rodzin strażackich  z Miękini. Zacięta rywalizacja w każdej kategorii  dowiodła, jak duże zaangażowanie i duch rywalizacji drzemie we wszystkich drużynach startujących w zawodach. Zawodnicy pokonywali swoje przeszkody prawie bezbłędnie, a komisja sędziowska  nie miała zbyt wielu okazji do nakładania punktów karnych.  Dzięki sprawnej organizacji i  dobremu przygotowaniu logistycznemu, a przede wszystkim wzorowej dyscyplinie wśród uczestników, zawody udało się przeprowadzić bez żadnych incydentów i  kontuzji.  Mimo rywalizacji na boisku dało się zauważyć,  że strażacy ochotnicy z  Gminy  Krzeszowice tworzą  zwartą wspólnotę, której zadaniem jest niesienie ratunku i pomocy ludziom oraz kultywowanie tradycji  ruchu strażackiego.  Zawody służą  także podnoszeniu poziomu umiejętności strażaków i oczywiście dobrej zabawie.

Nagrody pieniężne z przeznaczeniem na doposażenie w sprzęt ratowniczy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn wręczyli Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Łukasz Smółka.

Podczas zawodów przekazano również 6 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych:

2 szt dla OSP w Nawojowej Górze, 2 szt. dla OSP w Sance i 2 szt. dla OSP w Siedlcu. Aparaty zostały zakupione w ramach Programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska -Bezpieczny Strażak” – zadanie pn. „Wyposażenie strażaków ochotników z gminy Krzeszowice  w aparaty ochrony dróg oddechowych". Kwota dotacji z WFOŚiGW w Krakowie wyniosła  14 500,00 zł. Całkowity koszt zadania to 36 531,00 zł

Wyniki zawodów:
Seniorki