przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036
przejdź do stopki

Od czerwca 2015 r. na targowisku gminnym w Krzeszowicach (w sektorze C) organizowany jest targ produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych, podczas którego można zakupić produkty ekologiczne. Handel tymi produktami odbywa się w rejonie dużej wiaty targowiska przy ulicy Krzywej, w każdą sobotę od godz. 7.00 do 13.00. Podczas ostatnich targów w ramach produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych można było kupić m.in. naturalne soki tłoczone z owoców i warzyw, miody, chleb tradycyjny i ekologiczny, zakwas do wypieku chleba, ocet jabłkowy, preparaty ziołowe, sery owcze, sery krowie, owoce, warzywa, kwiaty i rośliny oraz tradycyjne wędliny bez konserwantów.

 


- Organizacja targowiska produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych wpisuje się w wizerunek naszej gminy, jako gminy dbającej o zdrowy styl życia i posiadającej wiele atutów do mieszkania w zgodzie z naturą. Targi zdrowej żywności stają się coraz popularniejsze i chcemy dać naszym mieszkańcom oraz gościom szansę zakupu takich produktów – mówi burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk.
Dla kupujących zapewniamy bezpłatne miejsca parkingowe wokół Pl. F. Kulczyckiego i wzdłuż Al. Solidarności, w pobliżu targu, co bez wątpienia ułatwi robienie zakupów. Natomiast sprzedawców artykułów zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych stanowisk handlowych i parkingowych.
Informację dotyczącą funkcjonowania targowiska można uzyskać osobiście w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 pok. 4 w godz.: pn. 7.30 - 17.00, wt.-pt. 7.30 - 15.30 pod nr tel. 12 252-08-21. W sprawach stanowisk handlowych dla sprzedających kontakt: Zarządca Targowiska Gminnego Pan Stanisław Kaczor tel. 694 624 270.