Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie

19 Maj 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie

za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, informuje, iż w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Wykonana będzie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów na obszarze całego województwa oraz ręczne wyłożenie. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.
Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów; nie dotykać i nie podnosić przynęty, w której jest szczepionka.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia udzielane są w Referacie Ochrony Środowiska pod numerem  telefonu 12 252-08-13.