Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Dofinansowanie sterylizacji/kastracji psów właścicielskich

17 Lipiec 2018

W lipcu ruszył pilotażowy program sterylizacji i kastracji psów właścicielskich. Program w 60% finansowany jest z budżetu Gminy.

O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Krzeszowice, którzy:
- złożą wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji/kastracji, wraz z kserokopią aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie zgłoszonego do zabiegu psa;
- okażą książeczkę  zdrowia  psa,  rodowód  lub  inny  dokument  potwierdzający  prawa do zwierzęcia;
- trwale oznakowali psa, poprzez wszczepienie mu czipa.
Skierowanie na zabieg sterylizacji/kastracji psów właścicielskich, można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska  pl. F. Kulczyckiego 1 32-065 Krzeszowice, segment A pok. nr A1, tel. 12 252 08 13.
Akcja prowadzona będzie do 14 grudnia 2018 r. lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach budżetu na rok 2018.

Bezpłatne znakowanie psów:

Po raz kolejny na terenie gminy prowadzona jest akcja bezpłatnego znakowania psów poprzez wszczepianie mikroczipów. Usługa jest bezpłatna tylko dla właścicieli psów, którzy są zameldowani na terenie gminy Krzeszowice.
Zabiegi odbywają się w 4 gabinetach i przychodniach  weterynaryjnych:
- Gabinet weterynaryjny ul. Apteczna 7, 32-065 Krzeszowice;
- Przychodnia Weterynaryjna "ANIMALS-VET" ul. Dąbrowskiego 2, 32-065 Krzeszowice;
- Gabinet Weterynaryjny „ZWIERZOMANIA”  ul. K. Wyki 6/4, 32-065 Krzeszowice;
- Gabinet Weterynaryjny „FAUNA” ul. K. Wyki 6/4, 32-065 Krzeszowice.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.oznakujpsa.pl

Referat Ochrony Środowiska