Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Droga, łącząca ul. Żbicką z drogą krajową nr 79 w Krzeszowicach, oficjalnie otwarta

21 Wrzesień 2020

21 września minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz ze starostą Wojciechem Pałką i burmistrzem Wacławem Gregorczykiem oficjalnie otwarli nowo wybudowaną drogę.

Mieszkańcy osiedli Centrum, Jurajskie i Żbik mogą teraz skracać drogę w kierunku Krakowa, omijając centrum miasta. W ramach zadania firma „Drogbud” wykonała nawierzchnię asfaltową, chodnik, ścieżkę rowerową, progi zwalniające i przejścia dla pieszych. Koszt inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł, w tym dofinansowanie z krajowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 1,3 mln złotych. W poprzednich latach Gmina Krzeszowice zakupiła od spółki POLAN grunt pod drogę za kwotę ok. 600 000 zł.
W krótkiej uroczystości uczestniczyli również: zastępca burmistrza Witold Kulczycki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Stryczek wraz z radnymi Krystyną Galos, Leszkiem Słotą i Henrykiem Woszczyną.

Zdjęcia: J. Kaczorowska