Alfa, Leonii, Tytusa

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

11 Marzec 2016

7 marca 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynku

odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Corocznie organizowany konkurs służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie

ze szkół podstawowych  z Krzeszowic, Czernej, Filipowic, Miękini, Nawojowej Góry, Nowej Góry, Ostrężnicy, Paczółtowic, Tenczynka i Woli Filipowskiej; szkół gimnazjalnych z Krzeszowic, Nowej Góry, Woli Filipowskiej i Tenczynka oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krzeszowicach. Pierwszy etap, po którym wyłoniono po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej przeprowadzono w szkołach. Każdy z uczestników eliminacji gminnych rozwiązywał test z pytaniami z zakresu zagadnień dot.  straży pożarnych, wyposażenia samochodów pożarniczych, zabezpieczenia przeciwpożarowego, podstawowego sprzętu gaśniczego oraz przepisów ochrony przeciwpożarowej.

W wyniku tego etapu wyłoniono następujących  zwycięzców:

W grupie szkół podstawowych:
-  I miejsce – Karolina Kramarz z Zespołu Szkół w Nowej Górze
- II miejsce – Krzysztof Boryczka ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
- III miejsce – Szymon Gój ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
W grupie szkół gimnazjalnych:
- I miejsce – Bartłomiej Brzózka z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
- II miejsce – Justyna Kramarz  z Zespołu Szkół w Nowej Górze
- III miejsce – Anna Kasprzyk z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
W grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce – Damian Chromy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krzeszowicach
- II miejsce – Kamil Wilk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach.

Najlepsi otrzymali nagrody w postaci akcesoriów komputerowych oraz pamiątkowych dyplomów, a pozostali uczestniczy nagrody pocieszenia. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski w Krzeszowicach.

Eliminacje na szczeblu wojewódzkim odbędą się 16 kwietnia br., wezmą w nich udział zwycięzcy eliminacji gminnych, którym życzymy zajęcia czołowych miejsc.