Alfa, Leonii, Tytusa

Gminne Spotkanie Noworoczne

23 Styczeń 2023

W piątek 20 stycznia, po 2 latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyło się Gminne Spotkanie Noworoczne.

Na zaproszenie  burmistrza Wacława Gregorczyka i przewodniczącego Kazimierza Stryczka do Sali Herbowej przybyło liczne grono gości, reprezentujących samorządowców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców i instytucje, działające na terenie gminy lub współpracujące z krzeszowickim samorządem.

Obecni byli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Uroczystość uświetnił krótki koncert w wykonaniu zespołu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krzeszowicach.

Burmistrz i przewodniczący wręczyli akt nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Krzeszowice księdzu doktorowi prałatowi Andrzejowi Szczotce. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miejska 29 grudnia 2022 roku.

Medale Zasłużony dla Gminy Krzeszowice otrzymali

Anna Miga

i Roman Matysik

Statuetki Nagrody Burmistrza Gminy Krzeszowice Źródło Sukcesu otrzymali:
- człowiek: Barbara Kosobucka

- firma: BAKO 2 Mariola Cichoń