Agnieszki, Amalii, Czecha

IV Piknik Strażacki za nami

11 Maj 2016

Niedziela 1 maja

tradycyjnie zgromadziła na Rynku w Krzeszowicach liczne grono mieszkańców zainteresowanych spotkaniem ze strażakami z naszej gminy.  Imprezę zorganizowali Burmistrz Gminy Krzeszowice oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzeszowicach. Wydarzenie było objęte patronatem Starosty Krakowskiego.

Najmłodsi korzystali ze ścianki wspinaczkowej i „Ogródka Strażackiego”.

Druhowie OSP z Nawojowej Góry serwowali strażacką grochówkę, prezentowano samochody i sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Dużym powodzeniem cieszyły się strażackie kręgle, był także konkurs wiązania strażackich krawatów.
Na finał wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miękini oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, koncertowała orkiestra OSP Czerna.

Strażackie Święto to także okazja do docenienia pracy naszych strażaków. Na scenie z rąk Wojciecha Pałki – vice Starosty Powiatu Krakowskiego, Wacława Gregorczyka – burmistrza Gminy Krzeszowice oraz Łukasza Smółki – prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach a zarazem radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego wyróżnieni strażacy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Nagrodzeni i wyróżnieni strażacy:

Aleksandra Górecka-Żbik
Anna Kwaśniewska- Paczółtowice
Irena Lichoń- Czatkowice
Anna Małodobry- Szlachta- Siedlec
Łukasz Chojnacki- Nowa Góra
Rafał Dobiesz- Sanka
Kazimierz Garlacz- Krzeszowice
Andrzej Gasek- Zalas
Grzegorz Gędłek- Czerna
Grzegorz Kapusta- Rudno
Józef Karcz- Nawojowa Góra
Grzegorz Kurdziel-Ostrężnica
Edwin Mazurkiewicz- Tenczynek
Mieczysław Ślusarczyk- Wola Filipowska
Adam Szychowski- Dębnik
Piotr Widacha- Miękinia.

Imprezę zakończyła defilada samochodów pożarniczych.