przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
przejdź do stopki

„Już pływam”

17 Październik 2016
kategoria:
Aktualności
 

Gmina Krzeszowice otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego

na realizację projektu "Już pływam", w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".
Projekt skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z terenu Województwa Małopolskiego, które nie potrafią pływać.

W projekcie realizowanym przez Gminę Krzeszowice bierze udział 120 dzieci z terenu gminy.

Uczniowie mają możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływackich, mogą podnieść ogólną sprawność fizyczną, poprawić wady postawy i skrzywień kręgosłupa oraz nauczyć się bezpiecznego zachowania w wodzie.
Projekt obejmuje 16 wyjazdów, po 60 minut nauki pływania, która realizowana jest w grupach 15-osobowych w ramach zajęć pozalekcyjnych na krytej pływalni w Ośrodku Sportowo- Rekreacyjnym w Zabierzowie. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Uczestnicy mają dodatkowo zapewniony transport, ubezpieczenie, opiekę oraz dostęp do krytego basenu wraz z zapleczem i profesjonalne lekcje pływania. Dzieci korzystają z pływalni w każdą sobotę od dnia 03.09 do 10.12.2016 roku, na niedzielę 12 grudnia zaplanowany jest test podsumowujący. Koszt, jaki ponoszą rodzice dzieci, to jedynie 96,00 zł od dziecka uczestniczącego w projekcie.
Dotacja na projekt pochodzi ze środków Województwa Małopolskiego o wartości 18 200,00 zł, a udział środków Gminy Krzeszowice w wynosi 31 961,00 zł.
Mamy nadzieję, że dzięki projektowi zachęcimy młodzież do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, a tym samym dzieci będą miały szanse na rozwój swoich sportowych talentów.