przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
przejdź do stopki

KGW Tenczynianki z wizytą w Sejmie

08 Grudzień 2016
kategoria:
Aktualności
 

KGW „TENCZYNIANKI” PROMOWAŁY GMINĘ KRZESZOWICE w SEJMIE na Wiejskiej w Warszawie

W środę 16 listopada Koło Gospodyń Wiejskich  "Tenczynianki”, promując Tenczynek i Gminę Krzeszowice zawitało do SEJMU RP. Marszałek Marek Kuchciński powitał koło oficjalnie słowami: "Dziś obradom Sejmu przysłuchują się m.in. panie z Koła Gospodyń Tenczynek - Pozdrawiamy serdecznie ! " Panie otrzymały brawa od całej izby.  
“Tenczyninanki” do Warszawy  przyjechały pociągiem PENDOLINO.             
W sejmie,  który tego dnia był wypełniony posłami i senatorami w związku z glosowaniami kilku ustaw , w tym obniżeniem wieku emerytalnego, spotkały się z wieloma politykami przekazując im upominki promujące KGW i Gminę Krzeszowice. Uczestniczyły także w gorących obradach, a piękne stroje regionu krakowskiego przykuwały uwagę i zachwyt obecnych, którzy chętnie z paniami się fotografowali.

 Wśród  nich znalezli się m.in: Wicepremier Mateusz Morawiecki,  rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek , przewodniczący NSZZ „Solidarność”  Piotr Duda, Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicestarosta Olkuski Jan Orkisz oraz liczni znani.
Dzięki uprzejmości Senatora Marka Pęka panie zwiedzały Sejm i Senat z zachwytem oglądając wnętrza budynku przy  ul. Wiejskiej.

 


Wyjątkowym wydarzeniem okazało się osobiste spotkanie Tenczynianek z Panią Premier Beatą Szydło, która przyjęła upominek – zestaw ręcznie haftowanych serwet, małą krakowiankę oraz broszurkę o Gminie Krzeszowice, Tenczynku i Kole Gospodyń.
Wycieczka zakończyła się wieczornym spacerem po Warszawie, oglądaniem zabytków i pięknych miejsc. Organizatorem wyjazdu był Dyrektor Łukasz Smółka, którego Tenczynianki uhonorowały podczas Gminnych Dożynek,  a wspierał go Minister Andrzej Adamczyk, który zorganizował spotkanie z Panią Premier służąc radą i doświadczeniem oraz Senator Marek Pęk, który uroczo pełnił rolę przewodnika.

 

Tekst: Marzena Kubin