Bony, Horacji, Jerzego

Kolejne przetargi na projekty drogowe rozstrzygnięte

10 Sierpień 2020

W piątek 7 sierpnia zostało zakończone postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej

na budowę dróg w Rudnie oraz na osiedlu Czatkowice w Krzeszowicach.

Burmistrz Wacław Gregorczyk zawarł umowy z firmą projektową Michał Swatek Firma Drogowa VIA. Opracowana zostanie dokumentacja na przebudowę ulic Majowej, Działkowej wraz z odwodnieniem części ulicy Polnej na osiedlu Czatkowice. Termin realizacji - do 30.11.2022 r., wartość umowy - 163 781,88 zł. W Rudnie zadanie obejmuje zaprojektowanie drogi dojazdowej do kaplicy, muzeum agatów oraz zamku „Tenczyn”. Termin realizacji - 30.11.2022, wartość umowy - 198 959,88 zł.
- W Rudnie zostanie wykonany projekt drogi o parametrach umożliwiających dojazd do muzeum oraz zamku busom i autobusom. Nowa droga, która będzie poprowadzona w znacznej części po obecnym szlaku drogowym, poprawi dojazd do atrakcji turystycznych oraz usprawni dojazd mieszkańcom do posesji. Uspokajam kierowców i mieszkańców, że nie będzie wykorzystana nieuzasadniona merytorycznie propozycja Radnego Kamila Kłosowskiego, żeby wprowadzić ruch jednokierunkowy na obecnej drodze, która tak naprawdę jest drogą ślepą dla samochodów osobowych. W Czatkowicach zadanie będzie polegało na przebudowie istniejącego układu komunikacyjnego w celu otwarcia nowych terenów budowlanych w tej części miasta Krzeszowice - mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.