Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Konserwacja rzeki Rudawa

22 Grudzień 2016

Zakończyła się konserwacja bieżąca rzeki Rudawa w gminie Krzeszowice.

Prace realizowane były na dwóch odcinkach: w Krzeszowicach w km 29+005 – 30+127 (Krzeszówka) oraz w Czernej w km 33 + 314 – 35 + 700 (Czernka).

Inwestycja realizowana była przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie przy współfinansowaniu środkami budżetu Gminy Krzeszowice.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 135 000,00 zł w tym udział Gminy Krzeszowice w kwocie 50 000,00 zł.
Zakres robót obejmował wykoszenie i wygrabienie skarp, udrożnienie koryta, naprawę istniejącego ubezpieczenia prawego brzegu rzeki Rudawa, uzupełnienie narzutu kamiennego, udrożnienie i oczyszczenie jazu na rzece Rudawa (Krzeszówka), uzupełnienie ubytków w murze oporowym, uzupełnienie ubytków w skarpie i wyrwie brzegowej ziemią.
Przeprowadzona konserwacja wpłynęła na poprawę stabilizacji przepływu wody w rzece, bezpieczeństwa dla zlokalizowanych w jej pobliżu zabudowań, infrastruktury drogowej i na estetykę przyległego terenu.
Było to kolejne przedsięwzięcie na rzekach w gminie Krzeszowice wykonane przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie przy współfinansowaniu z budżetu Gminy Krzeszowice. Poprzednie zadania dotyczyły konserwacji potoku Olszówka i Racławka