LKS Victoria Zalas mistrzem Gminy Krzeszowice

05 Sierpień 2016
kategoria:
Aktualności

Po bardzo emocjonującym meczu,

gdy Świt prowadził 0:2 i wydawało się, że jest już zdobywcą pucharu, niespodziewanie losy meczu odwróciły się i w końcówce Victoria strzeliła trzy gole, które pozwoliły piłkarzom z Zalasu zdobyć Puchar Burmistrza.
Wspaniałą oprawę meczu przygotowali gospodarze - zawodników na boisko wprowadzały dzieci ze szkółki piłkarskiej Victorii.

Początek meczu należał do Świtu.

Już w pierwszej minucie Dominik Dąbek sprytnie przelobował Marcina Kapustę i Świt objął prowadzenie 0:1. Victoria nieco chaotyczne próbowała odrobić straty, ale to Świt groźniej atakował. W 22 minucie znowu pięknym strzałem z około 20 metrów popisał się Jacek Kot, ale piłka odbiła się od poprzeczki Victorii i wyszła w pole. W 32 minucie groźną akcję trójką zawodników przeprowadził Świt, jednak zabrakło skutecznego zamknięcia i celnego strzału. W tym też czasie atakowała Victoria, ale w obronie Świtu brylował dobrze czytający grę Michał Zając. Po przerwie w 47 minucie nieporozumienie bramkarza Victorii z obrońcami wykorzystał Grzegorz Krzysiak i głową zdobył drugiego gola dla Świtu. Wydawało się, że Świt spokojnie dowiezie dwubramkową przewagę do końca meczu.

W 52 minucie po rzucie wolnym Marcin Klita zdobył kontaktowego gola.

Bramka ta uskrzydliła gospodarzy, którzy zaczęli coraz groźniej atakować, natomiast widać było, że Świt opada z sił. Były kolejne akcje Victorii i kolejne szansę na gola w wykonaniu Ryszki i Klity, ale strzały nie trafiły do siatki. W odpowiedzi Kot ze Świtu głową trafia w poprzeczkę i mecz robi się coraz ciekawszy. W 68 minucie Mateusz Podgórski (35 lat!) głową zdobywa gola na 2:2. Po chwili w zamieszaniu pod bramką Świtu, po rzucie wolnym do piłki dopada znowu Mateusz Podgórski i zdobywa gola na 3:2. Jeszcze w 83 minucie Rafał Cyganik mógł podwyższyć wynik meczu, ale po jego strzale udanie interweniował młody bramkarz Świtu - Mateusz Gęca. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 Victorii Zalas i to ta drużyna zdobyła piłkarski Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice. Drugie miejsce przypadło Świtowi Krzeszowice. Trzecie miejsca zdobyły wspólnie Wolanka i Górzanka.

Po meczu burmistrz Wacław Gregorczyk pogratulował wszystkim dobrej postawy na boisku.

Podkreślił, że zwycięzca może być tylko jeden, ale gratulacje za bardzo dobry mecz należą się obu drużynom. Podziękował też organizatorom finału oraz wszystkim tym, którzy ten turniej przeprowadzili. Victoria za zwycięstwo otrzymała Puchar Przechodni oraz 2500,00 zł nagrody finansowej na zakup sprzętu sportowego, Świt za drugie miejsce otrzymał nagrodę 1500,00 zł, Wolanka i Górzanka po 1000,00 zł., natomiast Jutrzenka, Sankowia i Tęcza po 500,00 zł.  Wszystkie te kwoty są przeznaczone na zakup sprzętu sportowego.

Składy drużyn:

Victoria: Marcin Kapusta, Damian Dudek, Michał Dudek, Rafał Tataruch, Tomasz Wosik, Rafał Cyganik, Marcin Klita, Michał Siuda, Michał Wosik, Mateusz Podgórski, Jakub Ryszka, oraz Daniel Skotniczny,  Piotr Malik, Łukasz Wyrwik, Jerzy Wyrwik, Mateusz Cyganik. Trener - Piotr Chlipała.
Świt: Mateusz Gęca, Arkadiusz Armatys, Dominki Dąbek, Piotr Deryniowski, Maciej Jaworski, Damian Kobierecki, Jacek Kot, Przemysław Pałka, Mateusz Trędota, Michał Zając, Mateusz Ziólko, oraz Kajusz Kukiełka, Kacper Dziedziak, Kamil Piątek, Krystian Kowalczyk, Grzegorz Krzysiak, Jakub Walas, Błażej Ziarkowski.  Trener - Marcin Kostera.

Sędziowali: Paweł Kukla, Michał Całek i Grzegorz Przybylski z KS Kraków.