Sergiusza, Teofila, Zyty

Mamy dotację na opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice

23 Sierpień 2016

Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał rozstrzygnięcia konkursu

na wsparcie gmin w opracowaniu lub aktualizacji programów rewitalizacji w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020. Miło nam poinformować, że gmina Krzeszowice, na podstawie wniosku złożonego w maju, przygotowanego przez Urząd Miejski, uzyskała dofinansowanie w ramach tego konkursu na zadanie pn. Opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015-2022.

Przyznano dotację w kwocie 60 196,50 co stanowi 90% wartości całego zadania.

W sumie dofinansowanie otrzymały 122 gminy, wniosek gminy Krzeszowice uplasował się na 63 pozycji listy rankingowej i otrzymał 103 punkty w ramach oceny merytorycznej. 14 wniosków zostało odrzuconych ze względu na nie spełnienie wymogów formalnych bądź merytorycznych.

Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Są to działania poprzedzające przygotowanie Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022, który ma służyć poprawie jakości życia mieszkańców gminy.

Więcej o Programie