Marii, Marzeny, Ryszarda

Młodzi strażacy odwiedzili lotnisko w Balicach

01 Grudzień 2022

26 listopada 2022 roku kolejna grupa członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Krzeszowice:

OSP Miękinia, OSP Nawojowa Góra, OSP Paczółtowice, OSP Siedlec, OSP Wola Filipowska i OSP Żbik, udała się na wycieczkę do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach.

Druhowie mieli okazję przejechać autobusem po płycie postojowej lotniska. Nim to jednak nastąpiło, przeszli kontrolę bezpieczeństwa, taką samą, jak przechodzą pasażerowie samolotów. Potem zapoznali się z zadaniami, jakie wykonuje Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza. Strażacy opowiedzieli, jak wygląda ich służba w porcie lotniczym, a także zaprezentowali pokaz możliwości gaśniczych nowoczesnego wozu strażackiego.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Radosławowi Włoszkowi – prezesowi Zarządu Kraków Aiport, Panu Romanowi Kielinowi – komendantowi Lotniskowej Straży Pożarnej oraz pracownikom za umożliwienie druhom zwiedzania lotniska i przekazanie wielu cennych Informacji. Podziękowania składamy również właścicielowi Firmy Gronpiek z Woli Filipowskiej – Panu Zbigniewowi Grondalowi za ufundowanie słodkości, a także burmistrzowi gminy Krzeszowice – Wacławowi Gregorczykowi za upominki i zorganizowanie transportu.

Tekst: Barbara Kurdziel
Zdjęcia: Karolina Kwaśniewska