przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036 Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10/st. 3
przejdź do stopki

Niedziela dla Seniora za nami

03 Sierpień 2018
kategoria:
Aktualności
 

W kalendarzu imprez gminy Krzeszowice na rok 2018 pośród szeregu uroczystości i wielu atrakcji skierowanych dla mieszkańców znalazła się „Niedziela dla Seniora”.

Impreza skierowana do najbardziej dojrzałej grupy mieszkańców naszej gminy odbyła się w dniu 29  lipca 2018 r. na krzeszowickim Rynku. Oficjalną część otworzył burmistrz Gminy Krzeszowice wraz z prezydium Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach. Wśród bogatego programu znalazły się między innymi:

 


- występ Małgorzaty Lesiewicz - Przybył i Zespołu „RETRO”,
- koncert piosenek lwowskich pn. „Ta joj! Ta Lwów!” w wykonaniu zespołu Verso oraz Teatru Rozrywki w Krzeszowicach,
- występ Krakowskiego Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu „Lajkonik” oraz
- występ Stanisława Adamczyka i Marii Syrek.

 


Burmistrz gminy Krzeszowice wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Adamem Godyniem w podziękowaniu za długoletnią pracę na rzecz samorządu, wręczyli przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach Marcie Sobczyk medal „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”. Marta Sobczyk, Jadwiga Adam oraz Kazimierz Przybylski przedstawili zebranym inicjatywę Miejskiej Rady Seniorów, jaką jest „Koperta Życia Seniora w gminie Krzeszowice”. Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach wraz z  dyrektor Anetą Solarz poinformowali Seniorów o przystąpieniu gminy Krzeszowice do projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”, udzielając również niezbędnych informacji zainteresowanym osobom. Straż Miejska wraz z Policją przygotowali dla uczestników imprezy pogadankę na temat bezpieczeństwa dla seniorów oraz wręczyli ulotki ostrzegające przed metodą oszustw, tzw. „na wnuczka”.

 

Gwiazdą wieczoru był  Zespół „Wawele”  na czele z Janem Wojdakiem, który porwał publiczność dobrze znanymi utworami: „Biały latawiec”, „Kacaraba” oraz „Zaczarowany fortepian”. W czasie trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z porad z zakresu zdrowia i urody. Specjalne oferty dedykowane seniorom przygotowały firmy: Amplifon Poland Sp. z o.o., prowadząc konsultacje z zakresu badania słuchu oraz „Oko-test”, udzielając porad oraz przeprowadzając badania wzroku. Właściciel firmy PPHU „Wicek” Wincenty Pomierny przedstawił przyrząd do zakładania skarpet dla osób z bólami kręgosłupa, otyłych i niepełnosprawnych a dietetyk Gabriela Łupina prowadziła w tym dniu konsultacje dietetyczne dla seniorów. W namiocie gabinetu kosmetycznego Atelier Urody „Cztery Pory Roku” seniorzy mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i twarzy. Cukiernia-Lodziarnia „Melba” przygotowała dla dzieci vouchery na lody, a dla seniorów atrakcyjne zniżki. W namiocie gminy Krzeszowice radni Miejskiej Rady Seniorów wydawali „Koperty Życia” oraz zachęcali do przystąpienia do programu „Ogólnopolskiej Karty Seniora”. Na zakończenie, przy muzyce lat 70-tych i 80- tych, seniorzy bawili się aż do 22:00.

 


- To była już druga „Niedziela dla Seniora” w tej kadencji Miejskiej Rady Seniorów współorganizowana z panem Burmistrzem i Urzędem Miejskim. I tradycyjnie jak rok temu odbyła się w ostatnią niedzielę lipca, tylko pogoda nas nie rozpieszczała. Na początku imprezy padało, dopiero zespół „Wawele” z Janem Wojdakiem rozpędził chmury i rozbujał publiczność. Nie zawiedli seniorzy na widowni i na scenie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Olgi Śladowskiej – członka Małopolskiej Rady Polityki Senioralnej przy Marszałku Województwa  oraz członków zaprzyjaźnionej Rady Seniorów z Olkusza. Dla mnie tegoroczny 29 lipca był szczególny za sprawą pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Koleżanek i Kolegów z Miejskiej Rady Seniorów. Dziękuję! Osobne podziękowania należą się też pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy spędzili to niedzielne popołudnie z nami, a wcześniej uczestniczyli w przygotowaniach. – mówi przewodnicząca MRS Marta Sobczyk.

Fotoreportaż na stronie Magazynu Krzeszowickiego

Tekst: Karolina Klocek

Zdjęcia: Marian Lewicki