Bony, Horacji, Jerzego

Podsumowanie sezonu na zamku w Rudnie

28 Listopad 2016

W piątek 18 listopada w Galerii w Pałacu Vauxhall CKiS

w ramach cyklu Laboratorium Kultury rozmawiano na temat Zamku Tenczyn w Rudnie. Po tym, jak w tym roku udostępniono dla turystów, częściowo zabezpieczone ruiny zamku, było o czym rozmawiać. Najbardziej przekonujące są liczby. Zamek w ciągu 15 weekendów odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.
O tym co działo się na Tenczynie i jakie są plany z nim związane mówili burmistrz Wacław Gregorczyk oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu Anna Miga.

- Spotkanie w sprawie rozwoju turystyki na zamku w Rudnie oceniam bardzo pozytywnie. Cieszy zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów „Tenczynem”. Obecność Jana Potockiego wraz z małżonką na debacie jest zapowiedzią dobrej współpracy pomiędzy spadkobiercami Adama hrabiego Potockiego i Gminy Krzeszowice w kolejnych latach, zarówno w zakresie prac renowacyjnych, jak i związanych z obsługą turystów. Ciekawie brzmi zapowiedź np. partnerstwa publiczno – prywatnego w tym obszarze. Jestem przekonany, że po latach odchodzenia w niepamięć nastały dobre czasy dla „Tenczyna” i wraca on na mapę najważniejszych obiektów zamkowych w Polsce.– uważa burmistrz Wacław Gregorczyk.

Relacja ze spotkania dostępna jest na stronie www.magazynkrzeszowicki.pl