Floriana, Michała, Moniki

Procedura sprzedaży węgla przez gminę Krzeszowice w 2023 roku

02 Styczeń 2023

Urząd Miejski w Krzeszowicach informuje,

że w wyniku otrzymania mniejszej ilości węgla od zamawianego sortymentu, niemożliwe było zrealizowanie w 2022 roku wszystkich złożonych przez Państwa wniosków o zakup węgla. Prosimy więc mieszkańców zainteresowanych preferencyjnym zakupem węgla, a którzy nie zakupili w 2002 roku węgla o składanie nowych wniosków (na 2023 rok). Mieszkańcom, którzy nie zakupili 1,5 tony w roku poprzednim, do 30 kwietnia 2023 roku przysługują 3 tony paliwa stałego. Wnioski będą przyjmowane od 2 do 31 stycznia 2023 r.

Mieszkańcy, którzy złożą wniosek do Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach o preferencyjny zakup paliwa, zostaną telefonicznie lub e-mailowo poinformowani o sposobie załatwienia wniosku
i możliwości odbioru Informacji. Informacja w sprawie weryfikacji wniosku w formie papierowej należy odebrać z sekretariatu Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, należy w terminie 5 dni od otrzymania informacji uiścić opłatę za węgiel w kasie Urzędu lub na podany w Informacji rachunek bankowy. W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko wnioskodawcy, adres pod którym prowadzone jest gospodarstwo domowe, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla, oraz ilość ton. Następnie należy zgłosić się po odbiór faktury do Wydziału Finansów w Urzędzie, ul. Grunwaldzka 4  – pokój nr 13 – parter.
Dokumentem uprawniającym do odbioru węgla będzie faktura i dowód osobisty. Jeżeli wnioskodawca nie będzie dokonywał odbioru węgla osobiście, musi upoważnić inną osobę (na piśmie).

Cena 1 tony węgla wynosi: 1 890,00 zł brutto

W celu zapewnienia mieszkańcom możliwości odbioru węgla do 30 kwietnia 2023 r., wnioski będą przyjmowane od 2 do 31 stycznia 2023 r.
Wnioski można składać w formie papierowej lub elektronicznie poprzez Platformę ePUAP przy użyciu podpisu kwalifikowanego. Wnioski (do pobrania poniżej) w formie papierowej, można składać na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach, przy ulicy Grunwaldzkiej 4,
w godzinach pracy Urzędu, tj.
Poniedziałek 7.30 – 17.00
Wtorek – czwartek 7.30 -15.30
Piątek 7.30 – 14.00

Formularz wniosku do pobrania poniżej.
Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego:
1. Węgiel po preferencyjnych cenach, będzie przysługiwał wyłącznie osobom, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.
2. Gospodarstwo domowe, będzie mogło zakupić do 30 kwietnia 2023 roku maksymalnie 3 tony (osobom, które w 2022 roku nabyły 1,5 tony – przysługuje tylko 1,5 tony).

Burmistrz Gminy Krzeszowice
Wacław Gregorczyk