przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana
przejdź do stopki

RODZINA NA START CZYLI DROGOWSKAZY DLA RODZICÓW PODCZAS II GMINNEGO RAJDU NORDIC WALKING

26 Czerwiec 2016
kategoria:
Aktualności
 

W piękną słoneczną niedzielę 19 czerwca boisko przy Szkole Podstawowej w Paczółtowicach zapełniło się rodzicami z dziećmi, a także innymi osobami chcącymi wziąć udział w spotkaniu pod nazwą: Rodzina na Strat wzbogaconego o II Rajd Nordic Walking. Celem imprezy było wzmacnianie więzi rodzinnych i kompetencji wychowawczej rodziców. W ostatnich czterech latach w Gminie Krzeszowice z ramienia profilaktyki uzależnień nasilono działania skierowane do rodziców, biorąc pod uwagę fakt, iż to rodzina jest najważniejszą komórką społeczną wpływającą na wychowanie dziecka - co kilkukrotnie podkreślono na imprezie.

Ponieważ niedzielne spotkanie profilaktyczne wzbogacone było o rajd nordic walking zadbano o profesjonalną rozgrzewkę dla uczestników, była także możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków do marszu. Po zrobieniu wspólnej pamiątkowej fotografii wyruszono na 5 km marsz. Trasa wiodła bajecznym i pachnącym lasem Doliny Racławki oraz dzikim Wąwozem Stradlina. Uczestnicy marszu przeszli także przez jeden z najwyższych punktów w gminie Krzeszowice ( 483 m.n.p.m.). Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek oraz miły akcent związany z losowaniem nagród (profesjonalnych kijów nordic walking, plecaków, zestawów do badmintona, toreb sportowych, podkoszulków, kwiatów ogrodowych i innych) ufundowanych przez Radę Sołecką Paczółtowic i Burmistrza Gminy Krzeszowice. W rajdzie uczestniczyło 110 osób, w tym połowa to dzieci i młodzież.

Organizatorem spotkania z ramienia Gminy Krzeszowice byli: Burmistrz Gminy oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Partnerami imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka Paczółtowic, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Paczółtowicach, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw na Rzecz Szkoły i Środowiska Wsi Paczółtowice „MY”, KGW Paczółtowice, OSP Paczółtowice, Stacja Zdrowie.

Tekst opracowała: Nina Kurdziel

Zobacz fotoreportaż