Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Rejestracja na termin szczepienia przeciw COVID-19

15 Styczeń 2021

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej.

Rezerwacja terminu szczepienia
W celu dokonania rezerwacji wizyty należy zadzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numer telefonu 989. Na infolinii osoba, która chce się zaszczepić uzyska informacje o najbliższym dla niej punkcie szczepień oraz ustali miejsce, datę i godzinę szczepienia. W dniu szczepienia w wybranym ośrodku zdrowia, zostaniemy poddani krótkiemu badaniu przez lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzje co do szczepienia. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, szczepienie nastąpi tego samego dnia. Po szczepieniu osoba zaszczepiona musi pozostać przez ok. 30 minut, na obserwacji. Po tym zostanie również wyznaczony termin podania drugiej dawki szczepionki.

Osoba, która chce się zaszczepić, nie musi starać się o skierowanie na szczepienie, skierowania generowane są automatycznie dla kolejnych grup wiekowych i będą zapisywane w systemie NFZ.

Placówki na terenie gminy Krzeszowice biorące udział w Narodowym Programie Szczepień:

- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej KORMED S.C., ul. Stolarska 1, 32-065 Wola Filipowska, tel. 12 283 70 23
- Poradnia lekarza POZ, ul.Legionów Polskich 30, 32-065 Krzeszowice, tel. 662 377 968 (dedykowany numer do rejestracji)
- Punkt szczepień NZOZ - Praktyka Lekarza Rodzinnego Filia w Krzeszowicach, ul. Legionów Polskich 7A, 32-065 Krzeszowice, tel. 12 282 65 80.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien, lista Punktów Szczepień na terenie całego kraju będzie jeszcze aktualizowana.

Szczegółowe informacje w serwisie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie