Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Rok 2016 w Gminie Krzeszowice

13 Marzec 2017

Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Dzisiaj Rozmawiamy o …” był rok 2016 w naszej gminie.

Punktem wyjścia  do dyskusji był wydany raport z prac Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w Krzeszowicach, jednostek organizacyjnych i spółek gminy oraz najważniejszych wydarzeń, które w ubiegłym roku miały miejsce.

Podsumowując ubiegły rok burmistrz Wacław Gregorczyk

podkreślił dobrą współpracę z Powiatem Krakowskim, zwłaszcza w zakresie realizacji zadań drogowych, mówił o wydaniu majątku spadkobiercom hr. Adama Potockiego nowych gminnych wydarzeniach dla mieszkańców, m.in. Krzeszowickim Koszyku Wielkanocnym i zbiórkach żywności dla potrzebujących a także o uruchomieniu trasy turystycznej na zamku Tenczyn w Rudnie, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem turystów.

Wicestarosta Krakowski Wojciech Pałka przedstawił zrealizowane i sfinansowane wspólnie z gminą inwestycje drogowe,

których wartość przekroczyła 2,7 mln zł, w tym o przebudowie ul. Krakowskiej i modernizacji ul. Ogrodowej w Krzeszowicach oraz pracach w kilku sołectwach.

Dyskusja z udziałem radnych, sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli oraz mieszkańców dotyczyła przede wszystkim zadań planowanych do realizacji w roku 2017.

Spotkanie odbyło się w Sali Herbowej w czwartek 9 marca.
Raport za 2016 r. w wersji pdf dostępny jest poniżej

Kategoria: Powiązane pliki [1]