przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036 Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki, oblodzenie
przejdź do stopki

Ruszają gminne inwestycje drogowe

13 Kwiecień 2016
kategoria:
Aktualności

Do końca czerwca mają zostać wykonane dwie przebudowy

realizowane na terenie naszej gminy – mostu na Filipówce w sołectwie Filipowice oraz łącznika ul. Chłopickiego i ul. Parkowej w Krzeszowicach. Nieco dłużej, bo do końca października, potrwa przebudowa ul. Krakowskiej w Krzeszowicach, która jest drogą powiatową na odcinku od zjazdu z drogi krajowej nr 79 do skrzyżowania z ul. Legionów Polskich/ 3 Maja.

Najszerszy zakres prac

przewidziano na powiatowym odcinku ul. Krakowskiej, stąd też i wartość zadania będzie najwyższa – po przetargu uzyskano cenę 1 mln 425,6 tys. zł. Zgodnie z zapisami w budżetach samorządów przed przetargiem na kwotę tę składały się środki naszej gminy (900 tys. zł, w tym 100 tys. zł środki os. Jurajskiego) oraz powiatu krakowskiego. Ze strony powiatu krakowskiego zabezpieczono kwotę 900 tys. zł. W ramach prac przewidziano m.in. wymianę nawierzchni jezdni i modernizację chodników oraz wykonanie zatoki autobusowej i miejsc parkingowych.

 


- Modernizacja ul. Krakowskiej długo czekała na realizację. Stan nawierzchni i chodników w wielu miejscach zagrażał już bezpieczeństwu użytkowników. Chciałbym, aby po modernizacji wjazd do centrum miasta nabrał bardziej reprezentacyjnego charakteru, nawiązującego do już zrewitalizowanej części - uważa burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk.

Dla mieszkańców Filipowic

bardzo ważne jest zabezpieczenie dojazdu do domów i kościoła, a podczas ulewnych deszczów w poprzednich latach konstrukcja mostu została podmyta i dzisiaj wymaga przebudowy.

 

Wykonawca tej przebudowy do 30 czerwca powinien oddać do użytkowania zadanie, które będzie naszą gminę kosztowało 211 tys. zł.
Także do końca czerwca firma BRUKMAN z Krzeszowic powinna zakończyć przebudowę łącznika między ulicami Chłopickiego i Parkową, co znacznie usprawni komunikację obszaru w okolicy cmentarza parafialnego oraz dojazdy do prywatnych posesji.

 

Połączenie to będzie wykonane z nawierzchnią asfaltową, która zastąpi dzisiejszą zniszczoną nawierzchnię z szutru. Koszt tej przebudowy to 337 tys. zł.