przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze
przejdź do stopki

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzeszowice

04 Sierpień 2016
kategoria:
Aktualności
 

W końcu lipca przeżyliśmy w naszej Gminie piękne wydarzenie – Światowe Dni Młodzieży, które wzbogaciło nas duchowo, nauczyło wielu pozytywnych zachowań i wzbudziło w nas nadzieję na lepszą przyszłość.
Przyjęcie w domach prywatnych, budynkach należących do samorządów i w parafiach ponad 4 tysięcy młodych ludzi z całego świata było darem serc Mieszkańców naszej Gminy – darem dobra, gościnności i ludzkiej życzliwości. Spotkaliśmy się z młodzieżą reprezentującą bardzo różne państwa, nieznane nam kręgi kultury i wychowanej na różnych doświadczeniach życiowych. Łączyło nas jedno – wiara, która jest wyznacznikiem rozumienia świata w duchu miłości, uczciwości i szacunku dla każdego człowieka.
Serca, które Mieszkańcy ofiarowali przyjętym pod swoje dachy Pielgrzymom nie da się mierzyć w materialnym wymiarze. Za tę gościnność i troskę o swoich Gości – Pielgrzymów chcę wszystkim zaangażowanym w organizację w naszej Gminie Światowych Dni Młodzieży 2016 serdecznie podziękować i życzyć Państwu, aby te dni spotkań z młodymi chrześcijanami z sześciu kontynentów przyniosły dobre owoce na całe życie.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk