Jarosława, Marka, Wiki

Trwają konsultacje Programu Rewitalizacji

21 Grudzień 2016

Do 8 stycznia 2017 roku trwają konsultacje społeczne

Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022. Program jest opracowywany dla obszaru wyznaczonego w centrum miasta, na części terenów osiedli Centrum i Parkowe.
29 listopada 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach na Sali Herbowej odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji, powołanego przez Burmistrza Gminy Krzeszowice. Powołanie takiego ciała jest obligatoryjne, w myśl ustawy o rewitalizacji, a zadania określa art. 7 ustawy w sposób następujący: „Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą wójta, burmistrza albo prezydenta miasta (…).”

W skład Komitetu Rewitalizacji w naszej gminie wchodzą:

Irena Godyń i Robert Chochół jako przedstawiciele Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Ewa Baranowska, Maciej Zieliński i Jan Bereza – przedstawiciele Burmistrza Gminy Krzeszowice, Stanisława Grzęda i Włodzimierz Bielecki - przedstawiciel mieszkańców obszaru rewitalizacji, Roman Bochenek i Andrzej Bożek reprezentujący środowisko przedsiębiorców oraz Cecylia Remin-Korbiel i Teresa Rokicka jako przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W ramach procesu konsultacyjnego 15 grudnia przeprowadzone zostały spotkania w dwóch formach przewidzianych ustawą

– spacer po obszarze rewitalizacji oraz otwarta debata, zorganizowana na Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach. W trakcie spaceru uczestnicy zapoznali się z obszarami w centrum miasta, których potencjał nie jest w pełni wykorzystany, mimo dobrej lokalizacji, w bezpośredniej bliskości Rynku. Drugim obszarem wizytowanym podczas spaceru były tereny przy dworcu autobusowym i kolejowym, także czekające na nowy sposób zagospodarowania i wprowadzenie tam funkcji służących mieszkańcom.

Jan Bereza