przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała
przejdź do stopki

W trosce o pacjentów

07 Wrzesień 2016
kategoria:
Aktualności
 

Zakończył się remont I piętra w budynku Poradni Specjalistycznych Krzeszowickiego Centrum Zdrowia

przy ul. Krakowskiej 8 w Krzeszowicach. Był to ostatni etap prac dostosowujący obiekt do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r.
(Dz.U. 2012 poz. 739).
- Bardzo się cieszę z tego remontu, bo lepsze warunki zyskali przede wszystkim pacjenci, ale też pracownicy poradni. Jasne, odnowione gabinety lekarskie i zabiegowe oraz korytarze, poszerzone drzwi, nowe oświetlenie, toalety w pełni wyposażone w akcesoria dla osób niepełnosprawnych – tak dzisiaj wyglądają pomieszczenia budynku Poradni Specjalistycznych. Oprócz tego, jako Krzeszowickie Centrum Zdrowia, postaraliśmy się o montaż urządzeń klimatyzacyjnych, które w znacznym stopniu podniosą komfort korzystania z udzielanych w tym budynku świadczeń specjalistycznych. Było to możliwe dzięki wygospodarowaniu w ciągu ostatnich lat odpowiednich środkówprzeznaczonych na ten cel - mówi Roman Matysik, dyrektor KCZ.
Wartość robót sfinansowanych z budżetu gminy wyniosła 283 541,59 zł (w tym udział środków własnych Krzeszowickiego Centrum Zdrowia  50 000,00 zł)
Prace, rozpoczęte w maju 2016 r., wykonała firma INVECO s.c. Rafał Gut, Marcin Gut z Libiąża.