Jarosława, Marka, Wiki

Wniosek do programu Kapliczki Małopolski 2021

30 Marzec 2021

Gmina Krzeszowice, jak co roku, przystąpiła do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego konkursu Kapliczki Małopolski.

Konkurs jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego, podejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach położonych na obszarze województwa małopolskiego. 23 marca Burmistrz Gminy Krzeszowice złożył wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Remont kapliczki przydrożnej w obrębie muru otaczającego zespół klasztorny w Siedlcu”. Koszt całkowity zadania wynosi 34 058,27 zł, z czego wnioskowana kwota dofinansowania to 20 434,96 zł. Obiekt wymaga wymiany pokrycia dachowego, konserwacji powierzchni elewacji, elementów kamiennych oraz ścian wewnętrznych.

RPS UMK