Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Wnioski na wymianę pieców złożone

13 Luty 2017

Gmina Krzeszowice w dniu 10 lutego 2017 r. złożyła dwa wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego

- Poddziałanie 4.4.2 Obniżenie poziomu niskiej emisji na dofinansowanie wymiany pieców węglowych na węglowe (wysokiej klasy) oraz węglowych na gazowe lub biomasę. Projekt zakłada wymianę 64 istniejących źródeł ciepła spalających paliwo stałe na nowe kotły na paliwo stałe V klasy oraz 87 istniejących źródeł ciepła spalających paliwo stałe na nowe kotły biomasowe i gazowe.

-Dofinansowanie do nowych urządzeń grzewczych będzie ograniczone kwotą 350zł/kW do mocy nowego kotła, lecz nie więcej niż 8 000 PLN, a w przypadku konieczności poniesienia kosztów dodatkowej instalacji niezbędnej do funkcjonowania urządzenia istnieje możliwość zwiększenia limitu środków dofinansowania (do 1 tys. zł dla kotła węglowego oraz do 6 tys. zł. dla kotła gazowego i na biomasę) - wyjaśnia Karolina Götz z Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest wypełnienie ankiety dotyczącej sposobu ogrzewania budynku i źródła ciepła

znajdującej się na stronie www.gminakrzeszowice.pl w zakładce Aktualności. W pierwszej kolejności do projektu będą kwalifikowane osoby, które brały udział w ankietyzacji przeprowadzanej w roku 2015/2016 w następnej kolejności ankiety złożone w 2017 r.