Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

XIV Dzień Trzeźwości

13 Lipiec 2018

7 lipca w piękne, rześkie sobotnie popołudnie sympatycy trzeźwości uczestniczyli w  corocznym spotkaniu jakim jest Gminny Dzień Trzeźwości.

W spotkaniu mogła wziąć udział każda osoba pragnąca spędzić ten czas bez używek, szczególnie miło widziane były rodziny z dziećmi.
Alkoholizm to choroba demokratyczna - doświadczyć jej może każdy, kto pijąc alkohol wykroczy poza granice jego bezpiecznego spożywania. Problemy związane z alkoholem ma nie tylko osoba pijąca alkohol, ale także wszyscy, którzy pozostają w bliskich relacjach z alkoholikiem. Jednak to dzieci najbardziej odczuwają obecność alkoholu w rodzinie – doświadczają z tego powodu bardzo wielu negatywnych uczuć, które w przyszłości mogą mieć wpływ na ich życie, w tym na podejmowanie właściwych decyzji.
Sobotnie spotkanie urozmaicone było II Turniejem Szachowym pod nazwą Błyskotliwość Umysłu, czyli Królewska Gra dla Arcyważnych Ludzi. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane z ramienia Gminy Krzeszowice. Dodatkowo upominki przewidziano także dla pozostałych graczy.
W sobotnim spotkaniu wzięli udział: Wacław Gregorczyk - Burmistrz Gminy Krzeszowice, Jan Bereza – Sekretarz Gminy Krzeszowice, Adam Godyń - Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Michalina Nowakowska - Malczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Stanisława Maciejowska – Radna Rady Miejskiej, przedstawiciele różnych instytucji gminnych, wspólnot Anonimowych Alkoholików, wspólnot Al Anon oraz sympatycy trzeźwości. Łącznie goszczono około 140 osób.
Gmina Krzeszowice składa serdeczne podziękowania instytucjom i osobom bezinteresownie zaangażowanym w pracę na rzecz trzeźwości i pomoc organizacyjną przy spotkaniu.

Organizatorami spotkania byli: Gmina Krzeszowice wraz z Animatorami Trzeźwości z terenu gminy (głównie z Grupy AA Nowa Droga z Krzeszowic).

Tekst opracowała: Nina Kurdziel, Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Organizatorzy spotkania: Gmina Krzeszowice wraz z Animatorami Trzeźwości z terenu Gminy Krzeszowice.