Floriana, Michała, Moniki

Działania priorytetowe dzielnicowych

28 Luty 2017

Działanie priorytetowe polega na szczególnym zainteresowaniu się problem występującym
w określonym rejonie służbowym dzielnicowego. Dzielnicowy, w uzgodnieniu z kierownikiem dzielnicowych, na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w rejonie, w cyklach półrocznych, przygotowuje plan działania priorytetowego do czego obliguje go Zarządzenie Nr 5 Komendanta Głównego Policji w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych. Dzielnicowy diagnozuje zagadnienie na podstawie własnych obserwacji, oceny stanu bezpieczeństwa w rejonie służbowych oraz konsultacji przeprowadzonych z lokalnym społeczeństwem. Policjant realizuje wyznaczone cele wspólnie z innymi instytucjami między innymi ze Strażą Miejską, Strażą Leśną, Urzędem Miasta/Gminy oraz innymi podmiotami, które posiadając określone kompetencje mogą udzielić pomocy i przyczynić się do rozwiązania problemu.
Serdecznie zachęcam mieszkańców wszystkich gminy do podejmowania podniesionych kwestii i udzielenia pomocy dzielnicowemu.
Komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach
Kom. Jacek Rosół