Hugona, Piotra, Roberty

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

03 Marzec 2017

27 lutego  2017 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w w Woli Filipowskiej

odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych  z Krzeszowic, Czernej, Filipowic, Miękini, Nowej Góry, Ostrężnicy, Paczółtowic, Zalasu i Woli Filipowskiej; szkół gimnazjalnych z Krzeszowic, Nowej Góry, Woli Filipowskiej i Zalasu oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  i LO w Krzeszowicach.
Pierwsze eliminacje,  z których wyłoniono po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej przeprowadzono w szkołach. Każdy z uczestników eliminacji gminnych rozwiązywał test z pytaniami z zakresu zagadnień dot.  straży pożarnych, wyposażenia samochodów pożarniczych, zabezpieczenia przeciwpożarowego, podstawowego sprzętu gaśniczego oraz przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Corocznie organizowany konkurs w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci  i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W wyniku tego etapu wyłoniono następujących  zwycięzców:

W grupie szkół podstawowych:
-  I miejsce – Kamila Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
- II miejsce – Szymon Gój ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
-  III miejsce – Krzysztof Boryczka ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
W grupie szkół gimnazjalnych:
- I miejsce – Bartłomiej Brzózka z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
- II miejsce – Judyta Łuczkoś  z Zespołu Szkół w Nowej Górze
- III miejsce – Justyna Kramarz z Zespołu Szkół w Nowej Górze
W grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce – Damian Chromy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krzeszowicach
- II miejsce – Anna Kasprzyk z LO w Krzeszowicach
- III miejsce – Kamil Wilk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krzeszowicach

Najlepsi otrzymali nagrody w postaci akcesoriów komputerowych oraz pamiątkowych dyplomów. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski w Krzeszowicach. Eliminacje na szczeblu powiatowym odbędą się 18 marca br. na terenie JRG-4 w Krakowie.

Fot.: Maciej Pielech