Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ W PRZEDSZKOLU W TENCZYNKU

10 Kwiecień 2017

6 kwietnia rzesza przedszkolaków z rodzicami

z całej Gminy Krzeszowice zawitała do Przedszkola Samorządowego w Tenczynku aby wziąć udział w Koncercie Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Zaczarowana Nutka”.
Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w tym roku przesłuchaniach konkursowych, bo aż 245 dzieci, w tym 28 zespołów przedszkolaków i 18 solistów z 11 przedszkoli i placówek oświatowych samorządowych i niepublicznych w Gminie Krzeszowice.

Tematem przewodnim był „Magiczny czar piosenki”.

Znakomite Jury złożone z muzyków ze Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach pod przewodnictwem P. Jerzego Suruło i szkół gminnych oceniło uczestników zauważyło bardzo wysoki poziom prezentacji artystycznych  przyznając wiele nagród ex quo. Pierwszy raz przyznano Grand Prix festiwalu – nagrodę tę otrzymał Zespół „Leśne Duszki” z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku op. p. Agnieszka Ścigalska, który to odebrał dodatkową, piękną nagrodę ufundowaną przez Radnego Sejmiku Woj. Małopolskiego p. Łukasza Smółkę. Wśród laureatów obok Grand Prix znalazły się m.in. przedszkolaki z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, Przedszkola w Zalasiu, Przedszkola Samorządowego w Tenczynku, Niepublicznego Przedszkola "Akademia Małych Tygrysków" w Krzeszowicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole w Sance i w Nowej Górze, Niepublicznego Przedszkola Iskierki w Krzeszowicach,.... Koncert Laureatów swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Gminy Krzeszowice p. Wacław Gregorczyk, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie p. Jolanta Knapik, Przewodniczący Komisji Edukacji p. Robert Chochół, Sekretarz Gminy Jan Bereza, radni, dyrektorzy Szkół oraz panie z Biblioteki Publicznej w Tenczynku.
Wszyscy znakomicie się bawili bo atmosfera była iście śpiewająca.

Festiwal odbywał się pod PATRONATEM HONOROWYM BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE, PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ I PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EDUKACJI RADY MIEJSKIEJ W KRZESZOWICACH.

NAGRODY AŻ DLA  22 LAUREATÓW WRAZ ZE STATUETAKAMI I DYPLOMAMI ZAKUPIONO ZE ŚRODKÓW BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE.
Organizatorzy zaprosili wszystkich za rok na kolejną już VI Edycję Festiwalu.