Beniny, Filipa, Judyty

II sesja Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach

04 Marzec 2019

21 lutego w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego odbyła się II sesja Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.

Obrady prowadziła Helena Latawiec, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów.W tym dniu radni seniorzy w głosowaniu tajnym dokonali wyboru wiceprzewodniczącego oraz sekretarza rady. Na funkcję wiceprzewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów wybrany został Kazimierz Przybylski, którego po raz kolejny przedstawiciele środowiska seniorów obdarzyli zaufaniem - w I kadencji MRS także pełnił tę funkcję. Sekretarzem została radna Teresa Rokicka.

Seniorzy zajęli stanowisko, w którym poparli propozycję zgłoszoną przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową „Przyjaźń”, dotyczącą ustanowienia przez Radę Miejską w Krzeszowicach bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.  Miejska Rada Seniorów powołała tematyczne zespoły robocze oraz ustaliła ich skład osobowy.

Uchwałą nr 5/II/2019 Miejska Rada Seniorów jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z działalności tego organu za rok 2018.

Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach Dorota Ropka przedstawiła seniorom najważniejsze informacje dotyczące kampanii pn. „W trosce o Seniora”, a dzielnicowy Łukasz Kocot z Komisariatu Policji w Krzeszowicach ostrzegał seniorów przed oszustwami, których odnotowuje się coraz więcej. Sekretarz gminy Jan Bereza przedstawił dane demograficzne gminy ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku senioralnym. Podczas prelekcji mówił także o działaniach na rzecz seniorów, realizowanych w naszej gminie przez organizacje pozarządowe.

Na zakończenie radni ustalili dyżury, które będą pełnione w pierwszy, drugi i trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 14.00 do 15.00 w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4, pokój 101. Szczegółowy harmonogram dyżurów zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej. Po wyczerpaniu porządku posiedzenia przewodnicząca Helena Latawiec zamknęła obrady.

Tekst i fot.: Karolina Klocek