Sergiusza, Teofila, Zyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł po raz 17. w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze

17 Czerwiec 2019

ABY CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ!

7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze odbyło się spotkanie w ramach XVII edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. To największa ogólnopolska kampania profilaktyczno - edukacyjna. Spotkanie miało charakter rywalizacji sportowej, opartej na zasadach fair play, i wzięli w nim udział przedstawiciel młodzieży ze szkół z całej gminy i ich opiekunowie. Niezwykle ciekawe konkurencje sportowe przygotowane przez Iwonę Piechowicz wzbudziły sporo emocji wśród uczestników. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Przy okazji  warto przypomnieć, co jest celem tegorocznej Kampanii ZTU - można napisać krótko: aby chciało się chcieć! Człowiek posiada potencjał twórczy i czasem potrzeba naprawdę niewiele, by go wykrzesał. Wystarczy trochę chęci, wiary i motywacji. Nie było wątpliwości, że swoje chęci i zapał do zdrowej rywalizacji uaktywnili uczestnicy tego wydarzenia. Młodzież i ich opiekunowie bardzo ambitnie podchodzili do kolejnych zadań.

Wyłoniono zwycięzców:

w kategorii „uczniowie młodsi” I miejsce zajęła drużyna z SP Nawojowa Góra, II miejsce – SP Sanka, III miejsce – SP Ostrężnica. W kategorii „uczniowie starsi” I miejsce zajęła również drużyna z SP w Nawojowej Górze, II miejsce SP w Sance, III miejsce ZS w Tenczynku. Jednak tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy tego spotkania. Gminę Krzeszowice reprezentowali burmistrz Wacław Gregorczyk i pełnomocnik burmistrza do spraw przeciwdziałania uzależnieniom Nina Kurdziel. Zadanie sfinansowała Gmina Krzeszowice z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, jednak to Szkoła Podstawa w Nawojowej Górze czuwała nad organizacją i przebiegiem wydarzenia. Należy podkreślić, że nie byłoby tego wspaniałego spotkania, gdyby nie coroczne zaangażowanie pedagog Agnieszki Wołodko, nauczyciela wychowania fizycznego Iwony Piechowicz, rodziców i wszystkich osób pracujących w szkole i poza nią oraz sympatyzujących z imprezą.

Tekst: Urząd Miejski w Krzeszowicach, WOG.