Erazma, Marianny, Marzeny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Kolejne udane Grzybobranie

25 Październik 2023

W niedzielę 22 października 2023 roku odbyło się w gminie Krzeszowice Grzybobranie.

Chociaż było deszczowo, w imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspólna Gmina Krzeszowice wzięły udział 32 osoby.
Uczestników konkursu rodzinnego i indywidualnego w obszar leśny Frywałd - Młynka poprowadził główny sędzia zawodów - komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Krzeszowice Marek Pacek.
Grzyby zbierano przez 2,5 godzin, po czym zostały zważone i ocenione przez sędziów. W konkursie rodzinnym wygrali Gabriela i Dawid Napora, którzy zebrali 6,3 5kg, II miejsce - Teresa i Sławomir Pawlikowscy (5,34 kg), III miejsce - Dorota Sochacka, Kaja Pstrusińska i Basia Knapczyk (2,70 kg).
W konkursie indywidualnym zwyciężyła Zofia Wyrwik – (2,65 kg), II miejsce - Piotr Czachura (1,86 kg), III miejsce - Roman Góralczyk (1,77 kg). Wyróżnienia otrzymali: Piotr Zaczek (1,67 kg), Wacław Drzewniak (1,63 kg) i rodzina Edyty i Macieja Pacek ( 2,40 kg). Pozostali uczestnicy Grzybobrania dostali nagrody pocieszenia. Pani Jadwidze Haczyk i burmistrzowi Wacławowi Gregorczykowi  wręczono dyplomy Wytrwałego Grzybiarza.

Grzybobranie czynnie wspomagali: radna Rady Miejskiej w Krzeszowicach Ewa Rogóż-Klocek, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach Helena Latawiec oraz członkowie Stowarzyszenia WGK, za co serdecznie dziękuję.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Janusz Mitka, prezes Stowarzyszenia WGK