Celestyny, Iwony, Piotra
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Konkurs Dbam o czyste powietrze nie tylko od święta Eko-ozdoba

24 Listopad 2023

Burmistrz Gminy Krzeszowice zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Krzeszowice na konkurs „Dbam o czyste powietrze nie tylko od święta – Eko-ozdoba”.

Tematem prac konkursowych jest wykonanie ekologicznej ozdoby bożonarodzeniowej na choinkę w formacie: max. 10cm (średnica, szerokość, wysokość) z wykorzystaniem surowców wtórnych takich jak papier, tworzywa sztuczne, szkło, aluminium (bez odpadów zielonych). Można zastosować materiały pomocnicze tj. klej, taśmę klejącą, farby jednak surowce wtórne powinny stanowić podstawę ozdoby na choinkę.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Krzeszowice.
Prace oceniane będą w dwóch grupach wiekowych:
a) klasy 0 – III
b) klasy IV – VIII.

Prace należy dostarczyć do dnia 6.12.2023 r. godz. 15:30 do biura Ekodoradców (Pl. F. Kulczyckiego 1, segment B, pokój 2B)

Wręczenie nagród odbędzie się 17.12.2023 r. na Rynku w Krzeszowicach podczas wydarzenia pn. Krzeszowicki Wigilijny Stół.

Laureaci 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest pod linkiem: https://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice,a,2364783,regulamin-konkursu-dbam-o-czyste-powietrze-nie-tylko-od-swieta-eko-ozdoba-na-wykonanie-ekologicznej-.html