Benity, Maksymiliana, Teodozji

Młodzież z Krzeszowic z wizytą w Chaumes en Brie

04 Maj 2017

Już po raz czwarty grupa młodzieży z Krzeszowic gościła w partnerskiej gminie Krzeszowic - Chaumes en Brie we Francji.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Anny Kitki, nauczyciela języka francuskiego, i Barbary Dec, nauczyciela zajęć artystycznych, spędzili w dniach 1-7 kwietnia 2017 r. niezapomniany tydzień w regionie paryskim. Po raz pierwszy podróż odbyła się samolotem, dla większości było to nowe doświadczenie.

Pobyt został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum i Stowarzyszenie Chaumes sans Frontiere.

Kordynatorem ze strony francuskiej była prezes Emmanuelle Person, a ze strony polskiej Anna Kitka, nauczyciel i tłumacz przysięgły języka francuskiego.
Uczniowie spali w domach rodzin ze stowarzyszenia, gdzie mogli spróbować pysznej kuchni francuskiej, a także poćwiczyć język francuski, czasami angielski i migowy. Pobyt był wspaniałą okazją do doskonalenia języka francuskiego, poznania nowej kultury, obyczajów i nawiązania nowych przyjażni polsko-francuskich.

Paryż, miasteczko średniowieczne Provins, spotkanie z burmistrzem w Urzędzie Miejskim, wieczór polsko-francuski, wizyta w partnerskim gimnazjum Verneuil, wspaniała zabawa w Parku atrakcji Asterix na  zawsze pozostaną w pamięci.

Vive La France et La Pologne!!!

Tekst i zdjęcia: grupa młodzieży