Bogny, Walerii, Witalisa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Nabór kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów

31 Październik 2018

Realizując zapisy Uchwały nr XXVI/281/2016 z dnia 24 listopada 2016 r. Rady Miejskiej w Krzeszowicach

w sprawie powołania Miejskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu, Burmistrz Gminy Krzeszowice ogłasza nabór kandydatów na 15-stu członków do Miejskiej Rady Seniorów – przedstawicieli środowisk senioralnych.
1.Nabór kandydatów prowadzony jest od dnia ogłoszenia tj. od dnia 01.11.2018 r. do dnia 14.11.2018 r.
2.W skład Rady Seniorów mogą być powołane osoby, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami Gminy Krzeszowice.
3.Zgłoszenia kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów należy dokonać na karcie zgłoszenia, stanowiącej załącznik Nr 1, poprzez dostarczenie jej w kopercie na Dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4 z dopiskiem „Kandydaci na członków Miejskiej Rady Seniorów", w terminie do 14.11.2018 r. do godziny 15.00  wraz z kopią (odpisem) dokumentu potwierdzającego status prawny zgłaszającego podmiotu (decyduje data wpływu na Dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4). Załącznik Nr 1 można pobrać w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 pok. 101 oraz na stronie internetowej Gminy Krzeszowice.

4.Zgłoszenia kandydatów dokonywane są przez:

a)Organizacje Pozarządowe działające w Krzeszowicach na rzecz środowiska osób starszych (maksymalnie 5 przedstawicieli),
b)Klub Seniora działający przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach (maksymalnie 3 przedstawicieli),
c)Związek Emerytów i Rencistów z siedzibą w Krzeszowicach (maksymalnie 3 przedstawicieli),
d)Burmistrza Gminy Krzeszowice spośród osób niezatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach (maksymalnie 2 przedstawicieli),
e)Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krzeszowicach spośród osób spoza składu Rady Miejskiej w Krzeszowicach ( maksymalnie 2 przedstawicieli).
5.Seniorzy będący przedstawicielami organizacji pozarządowych i Klubu Seniora wybierani będą poprzez głosowanie na spotkaniu z Burmistrzem Gminy Krzeszowice, które odbędzie się 28.11.2018 r. o godzinie 16.00 na Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4. Kandydaci, którzy nie weszli do składu Miejskiej Rady Seniorów, tworzą listę rezerwową zgodnie z liczbą uzyskanych głosów. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie przez organizację pozarządową oraz Klub Seniora rejestracji kandydatów w terminie wskazanym w ogłoszeniu.
6.Lista imienna osób, których kandydatury zostały zgłoszone zgodnie z ogłoszeniem wraz z nazwą podmiotu zgłaszającego i krótkim opisem doświadczenia każdego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów, zostanie zamieszczona 19.11.2018 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.
7.Lista imienna osób, których kandydatury zostały wybrane, wraz z krótkim opisem doświadczenia każdego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów, zostanie zamieszczona 30.11.2018 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz
pdf Załącznik nr 1 do ogłoszenia o naborze kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów.pdf
ilość pobrań: 445