Brunony, Sławomira, Wery

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

18 Kwiecień 2017

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Gminy Krzeszowice

dotyczącymi zasad zbiórki ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH przeprowadzanej obecnie na terenie gminy Krzeszowice przez firmę Remondis Kraków Sp. z o.o., Burmistrz Gminy Krzeszowice uprzejmie informuje:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE

- to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach, np. stare meble (wersalki, krzesła, stoły, fotele, kanapy, szafy, szafki), dywany, wózki dziecięce, sanki, materace, pierzyny, rowery, deski do prasowania, sztuczne choinki, zabawki dużych rozmiarów, itp.
W tym roku, podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych odbierane będą również odpady ceramiki sanitarnej (np. muszle toaletowe, umywalki) – pozwala na to obecnie obowiązująca umowa.

Do odpadów WIELKOGABARYTOWYCH nie zaliczamy:

odpadów remontowych tj. okien, drzwi, framug, szkła okiennego, elektrośmieci.

Podczas zbiórki zużyte opony nie będą odbierane!

Wszystkie wskazane wyżej rodzaje odpadów odbierane są w ramach ponoszonej opłaty
z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanym na ul. St. Czycza w Krzeszowicach.

Jednocześnie przypominamy, iż w dniu 19 kwietnia 2017r. na terenie gminy Krzeszowice zostanie przeprowadzona zbiórka ELEKTROŚMIECI.

Więcej informacji o elektrośmieciach