Jaropełka, Marii, Niny

Zmiany w Radzie Miejskiej w Krzeszowicach

27 Wrzesień 2019

Podczas XIV sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 września, nastapiły zmiany, będące konsekwencją złożenia mandatu radnego przez Adama Godynia.

Po złożeniu ślubowania do grona radnych dołączyła Ewa Rogóż-Klocek.
Na przewodniczącego rady wybrany został Kazimierz Stryczek, który przejął przejął prowadzenie końcowej części obrad od wiceprzewodniczącego Henryka Woszczyny.

Kazimierz Stryczek jest samorządowcem od wielu lat. Funkcję sołtysa Ostrężnicy pełni nieprzerwanie od 2002 roku. W 2006 roku po raz pierwszy objął mandat radnego Rady Miejskiej i sprawuje go już czwartą kadencję. Będąc radnym, pracował między innymi w Komisji Rewizyjnej, doraźnej Komisji ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego Gminy Krzeszowice, a także w Komisji Budżetu, Mienia i Finansów, w której od 2010 roku pełnił funkcję przewodniczącego. W 2008 roku zajął 4 miejsce w konkursie na najlepszego sołtysa w Małopolsce, a w 2018 roku został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”.

Zdjęcia: Maciej Liburski