Beniny, Filipa, Judyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego

30 Styczeń 2019

Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia producentów rolnych,

że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 29.12.2018 r. nastąpiła zmiana wzoru wniosków w sprawie zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego. Nowe wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2019 roku składa się:
- w terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. – wraz z fakturami VAT dokumentującymi zakup w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. oleju napędowego do produkcji rolnej oraz w przypadku posiadaczy bydła -  wraz z dokumentem wydanym przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierającym informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła,
- w terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. – wraz z fakturami VAT dokumentującymi zakup w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019r. oleju napędowego do produkcji rolnej oraz w przypadku posiadaczy bydła – wraz z dokumentem wydanym przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierającym informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4, po wcześniejszej konsultacji w Referacie Podatkowym Urzędu Miejskiego, pokój nr 10.
Wniosek o zwrot podatku wraz z załącznikami nie podlega opłacie skarbowej.
Wnioski złożone w innych terminach niż wskazanych powyżej nie będą rozpatrywane. Wypłata przyznanego zwrotu nastąpi w kwietniu 2019 r. (dla wniosków złożonych w lutym) i w październiku 2019 r. (dla wniosków złożonych w sierpniu).

Druk wniosku dostępny jest poniżej, a także na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4, lub w Referacie Podatkowym Urzędu Miejskiego, pokój nr 10.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz