Alfa, Leonii, Tytusa

Produkty turystyczne szansą na rozwój gminy

19 Grudzień 2017

Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Dzisiaj rozmawiamy o…”, które odbyło się 7 grudnia, było tworzenie produktów turystycznych.

Adam Godyń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach, przywitał zebranych gości oraz podkreślił jak ważnym elementem jest kształtowanie przestrzeni turystycznej w gminie. Spotkanie poprowadziła Barbara Petek-Matuła, Prezes Fundacji Moderato, która w swojej prezentacji przedstawiła metody budowania oferty turystycznej oraz możliwości sieciowania produktów turystycznych. Prowadząca zaznaczyła istotną rolę monitorowania produktów wprowadzonych na rynek oraz konieczność korygowanie oferty tak, aby ciągle cieszyła się powodzeniem. Spotkanie miało charakter warsztatów, uczestnicy uformowali kilkuosobowe grupy, których zadaniem było utworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej, która przyciągnęłaby swoim programem jak największą grupę odbiorców.

Burmistrz Wacław Gregorczyk podkreślił, jak wielką szansą dla rozwoju społeczno-gospodarczego gminy jest rozwój turystyki.

Zaprezentował projekty turystyczno-rekreacyjne realizowane przez Gminę Krzeszowice: trasę na zamku Tenczyn w Rudnie, Dolinę Pstrąga w Dubiu, odnowę Stawu Wrońskiego w Tenczynku i NORDIC WALKING Park Tenczyński „Las Zwierzyniecki”.
Było to kolejne spotkanie w ramach współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych, mającej na celu rozwój partnerstwa pomiędzy samorządem a sektorem pozarządowym. Wacław Gregorczyk wraz z Ewą Chromniak, Prezes Fundacji BIS podziękowali zebranym za udział w seminarium, licząc na uatrakcyjnienie oferty turystycznej gminy poprzez wykreowanie lokalnego produktu kulinarnego.