przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aureliusza, Natalii, Rudolfa
przejdź do stopki

Bezpłatne badania kolonoskopowe

29 Październik 2020
kategoria:
Aktualności

Bezpłatne badania kolonoskopowe w ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego z Ministerstwa Zdrowia

Nadmiar codziennych spraw oraz przyspieszone tempo życia nie pozwalają nam należycie zadbać o swoje zdrowie. Efektem tego jest wzrost liczby zachorowań,  a także, niestety i zgonów. Drugą, co do częstości przyczyną umierania Polaków w średnim wieku są choroby nowotworowe.
Systematycznie prowadzone badania przesiewowe pozwalają wykryć chorobę w stadium mało zaawansowanym, pozwalając tym samym na wczesne, skuteczne, radykalne leczenie. Wcześnie wykryty i usunięty nowotwór jelita grubego daje chorym szansę pełnego wyleczenia.
Centrum Medyczne Medikama prowadzi BEZPŁATNE badania kolonoskopowe w ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego.


Do badania kwalifikują się osoby:

- w wieku 50 - 65 lat,
- osoby w wieku 40 - 49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
- osoby w wieku 25 - 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha,
- osoby w wieku 20 - 49 lat pochodzące z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej – FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.
Jeśli spełniasz warunki uprawniające do skorzystania z badania, zapraszamy do kontaktu:
- telefonicznego: 12 357 22 91; 12 357 22 92; 12 357 20 51,
- mailowego: ,
- osobiście w Centrum Medycznym Medikama przy ul. Fortecznej 12A, 32-086 Węgrzce.
Jednocześnie informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 przestrzegamy wszystkich zaleceń, nakazów, zasad bezpieczeństwa i zasad reżimu sanitarnego. Systematycznie stosujemy środki ostrożności oraz podejmujemy szereg działań mających na celu ochronę zdrowia.
Bezpieczeństwo naszych Pacjentów i Personelu jest dla nas priorytetem.

                                                                                    Centrum Medyczne Medikama