przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji
przejdź do stopki

By nie nosić w plecaku kamieni…

30 Marzec 2016
kategoria:
Aktualności

Pomoc psychologiczna w punkcie konsultacyjnym „Pierwszy Kontakt”


Czy na długą wędrówkę w nieznanym terenie zapakowałbyś do swojego plecaka kamienie? Jeśli nawet znalazłyby się tam, to pewnie chciałbyś je jak najszybciej wyjąć. Niektóre przeżycia, emocje, doświadczenia ciążą jak takie kamienie – stanowią dodatkowy balast, który utrudnia radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami, zatruwa myśli, niszczy relacje. Trudnych przeżyć nie można się jednak łatwo pozbyć – są jakąś częścią nas, mniej lub bardziej chcianą. Czasami pomocne okazuje się lepsze zrozumienie siebie, zobaczenie sprawy pod innym kątem, w nowym świetle. Czasami przyjrzenie się tym „kamieniom” sprawia, że stają się lżejsze, mniejsze, czasem orientujemy się, że jakoś łatwiej je dźwigać. Nie ze wszystkim trzeba radzić sobie samemu. Pomoc psychologa nie zlikwiduje problemów, ale może przyczynić się do lepszego radzenia sobie z nimi - do znalezienia siły i umiejętności w sobie, poprawy relacji z bliskimi, bezpiecznego przeżycia trudnych emocji.   

Dyżury psychologa w punkcie konsultacyjnym „Pierwszy kontakt” w Krzeszowicach

to okazja dla osób borykających się z problemami związanymi z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków oraz z przemocą w rodzinie, na przyjrzenie się skomplikowanemu węzłowi trudności z jakimi się zmagają. Na spotkania można zgłaszać się indywidualnie i rodzinnie. Pomoc świadczona jest nieodpłatnie.                                                                                                                   W celu sprawnej obsługi osób wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny: 12 282 01 00.


Dyżury pełnione są w Punkcie Konsultacyjnym „Pierwszy kontakt” w Krzeszowicach, ul. Kościuszki 43, 32-065 Krzeszowice, w II i IV wtorek miesiąca , od godziny 15.30 do 19.30.ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Tekst opracowała: Emilia Owoc, współpraca: Nina Kurdziel