Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Konserwacja Krzeszówki w dwóch miejscowościach

01 Sierpień 2016

Gmina Krzeszowice zawarła umowę z Województwem Małopolskim na dofinansowanie zadania samorządu wojewódzkiego,

dzięki czemu wykonana zostanie konserwacja dwóch odcinków cieków wodnych w granicach naszej gminy.

Zadanie pod nazwą „Konserwacja bieżąca rzeki Rudawa (Krzeszówka) …”

będzie wykonane do połowy listopada, a obejmować będzie czyszczenie koryta i zabezpieczenie brzegów.
Formalnie zadanie dotyczy rzeki Rudawa, natomiast z zakresu ustalonego z Małopolskim Zarządem Urządzeń i Melioracji Wodnych wynika, że dotyczy ono ponadkilometrowego odcinka Krzeszówki w granicy miasta Krzeszowice oraz potoku Czernka w sołectwie Czerna.
Całkowity koszt zadania nie powinien przekroczyć 139 tys. zł, a dofinansowanie ze strony gminy Krzeszowice nie przekroczy 40 proc. wartości robót i nie będzie większe niż 50 tys. zł.

JB